Дозвіл на роботу в Україні - vid-na-zhitelstvo.in.uaДозвіл на роботу в Україні є обов’язковим документом для працевлаштування іноземців. Про це йдеться в статті 8 Закону України “Про правовий статус іноземців”. Цим же нормативно-правовим актом передбачено і виключення, коли дозвіл на роботу для іноземних громадян не потрібен. Видачею документа займається Державна служба зайнятості. Оформлення дозволу на працевлаштування в Україні проводиться органом на підставі заяви та доданого до нього пакету документів.

Як отримати дозвіл на роботу для іноземців

Існує всього два методи оформлення дозволу на роботу в Україні . Перший – це самостійне звернення в державні органи. Однак даний варіант має деякі недоліки. Перш за все, мова йде про великі витрати часу. У Державній службі зайнятості вам доведеться провести не одну годину в чергах. Перед цим доведеться додатково витратити час на збір необхідних паперів. Тому такий спосіб оформлення дозволу на роботу для іноземних громадян підходить далеко не всім.

Альтернативний варіант – скористатися послугами спеціалізованої юридичної служби. Тут вам доведеться понести додаткові витрати, проте дозвіл на працевлаштування в Україні ви отримаєте без витрат часу. Фахівці візьмуть на себе всю роботу. Вам потрібно буде лише подати пакет документів (якщо є проблеми, працівники спеціалізованої служби зроблять все можливе, щоб усунути їх).

Дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні - vid-na-zhitelstvo.in.ua

Які потрібні документи для отримання дозволу на працевлаштування

Перший документ, необхідний для отримання дозволу на роботу в Україні – заява. Вона пишеться за встановленою формою. Зразок можна скачати в інтернеті або отримати безпосередньо в Державній службі зайнятості. Крім того, озвіл на працевлаштування в Україні може бути виданий тільки при наявності повного пакету документів, в який входять:

  • документ, що підтверджує проходження спеціальної перевірки в МВС;
  • всі наявні дипломи, довідки про проходження курсів, трудові книжки, інші папери, здатні підтвердити освіту і кваліфікацію;
  • довідка з медустанови про відсутність будь-яких захворювань зі списку, при якій дозвіл на роботу для іноземних громадян не може бути видано;
  • довідка від нарколога про відсутність у заявника проблем з алкоголем та наркотичними речовинами;
  • фотографії в форматі 3.5х4.5 – 2 штуки;
  • підтвердження відсутності доступу іноземного громадянина до державної таємниці;
  • ксерокопія закордонного паспорта;
  • документ, що підтверджує сплату держмита.

Звертаємо увагу, що при зверненні за дозволом на роботу в Україні всі документи потрібно перевести на державну мову. Якщо ви звертаєтеся через посередника, обов’язково слід подати довіреність, яка підтверджує повноваження заявника. Відповідно до чинного законодавства, документ готується протягом 15 днів з моменту подачі заяви. Може знадобитися додатковий термін для проведення перевірки (у особливих випадках).

Дозвіл на роботу для іноземних громадян може бути продовжено. Для цього потрібно в Державну службу зайнятості подати відповідну заяву. Також необхідно додати оригінал дозволу на працевлаштування в Україні , отриманого раніше. Крім того, вам знадобиться документ про проходження спеціальної перевірки в МВС і кольорові фотографії. Якщо ви подаєте заяву через сторонню компанію, також необхідно скласти довіреність на представництво ваших інтересів.

Міграційні послуги в Україні для іноземних громадян: